SLOVINSKO: Dôstojné a spoľahlivé

KARAVANOM DO SLOVINSKA

Napriek jeho neveľkej rozlohe, Slovinsko disponuje obrovským množstvom pamiatok a atraktívnych lokalít, ktoré sú skvelým dôvodom vyraziť spoznávať ho z paluby autokaravanu. Naplánujte si sami cestu tak, aby ste z jeho zaujímavých miest videli čo najviac. Dajte si prestávku v ktoromkoľvek z miestnych moderne vybavených kempingov, alebo priamo v lone slovinskej malebnej prírody. Nájdete tu všetko, čo potrebujete na pohodlný oddych a rekreáciu.

O krásach Balkánu nemožno pochybovať. Čarovné scenérie s bielymi špičkami hôr, smaragdové jazerá, množstvo liečivých termálnych prameňov, kúsok adriatického morského pobrežia, ale tiež vysoký počet pamiatok a bohatá história – to všetko tvorí úchvatné Slovinsko. Jeho hlavné mesto Ľubľana, vľúdna, vznešená a plná zelene, je preslávená svojou architektúrou z viacerých historických epoch. Symbolom mesta je Ľubľanský „grad“ – opevnený zámok z 12.storočia.

Kroky tisícov turistov každoročne smerujú aj k Bledskému jazeru, ktoré je ľadovcového pôvodu a napájajú ho horúce pramene. Odtiaľ sa vydajte k Bohinjskému jazeru, ktoré je súčasťou panenskej prírody Triglavského národného parku. Okrem jeho prekrásnych brehov tu navštívte aj slávny vodopád Savitsa.

Starobylé mesto Kranj s bohatou históriou a krásnym okolím si vás nakloní idylickými predmestskými krajinkami a agroturizmom na miestnych farmách.

Miestna kuchyňa je bohatá najmä na pokrmy z rýb, hríbov, bravčoviny a diviny. Mesto Piran je ďalším zaujímavým slovinským sídlom, ktoré sa nachádza na brehoch Adriatického mora. Je tu krásna promenáda posiata reštauráciami, barmi a kaviarňami. Kamkoľvek z nej odbočíte, neomylne dôjdete k moru.

Slovinsko je úžasná krajina, kde sú vzdialenosti malé, cesty špičkové, mestá očarujúce a scenérie mimoriadne pestré. Vychutnajte si liečivé účinky jeho termálnych prameňov, luxus jeho prímorských rezortov a pokoj alpských pastvín. Ale tiež vysokú úroveň služieb a vychýrenú pohostinnosť miestnych obyvateľov. Aj vďaka nej je Slovinsko takou atraktívnou destináciou.