Kúpa ojazdeného obytného vozidla z autopožičovne: Výhoda či Nevýhoda?

Flying_Dog_Pro_Contra

K napísaniu tohto článku nas podnietili nasledujúce skutočnosti:

Všimli sme si, že potenciálni kupujúci sú ostražití pri kúpe ojazdených obytných vozidiel z požičovní. Preto sme sa rozhodli podrobne opísať situáciu „zvnútra“, dúfame, že to pomôže kupujúcim pri správnom rozhodovaní.

Naša spoločnosť Flying Dog s.r.o. je oficiálnym predajcom nových a ojazdených obytných vozidiel značiek LMC, CARADO a LAIKA na Slovensku.V Bratislave máme aj vlastnú rovnomennú požičovňu. Takže „len fakty“.

  1. V oblasti prenájmu obytných vozidiel pôsobíme už 7 rokov. Do prenájmu kupujeme len nové obytné automobily, ktoré si osobne objednávame pre seba, ako Dealer, len v maximálnej výbave a s maximálnymi funkciami.
  2. Samozrejme, každá požičovňa áut je iná. Ale naša autopožičovňa nie je lacná a my kupujeme obytné autá len v najvyššej výbave (len automatická prevodovka, len výkonný motor, všetky bezpečnostné systémy, zimný balík, 5. sedadlo atď). Ďalej vybavujeme obytný automobil všetkými potrebnými doplnkovými zariadeniami: druhou výkonnou klimatizáciou TRUMA – s funkciou vyhrievania, zadnou kamerou, parkovacími senzormi, multimediálnym systémom s Hands-free, solárnou markízou a držiakmi na bicykle atď.
  3. Obytný automobil musí byť pri prenájme VŽDY v perfektnom technickom stave. Vždy v dobrom technickom a prevádzkyschopnom stave, vždy vopred a v predstihu servisovaný. V opačnom prípade sa zákazník vystavuje riziku technickej poruchy na ceste. Pre autopožičovňu je to katastrofa, nemôžeme to dopustiť, preto tomuto problému venujeme 300 % pozornosť.
  4. Obytné vozidlá na prenájom musia byť VŽDY dokonale čisté. Vždy sterilné zvnútra aj zvonku, ako nové autá, ako izba v päťhviezdičkovom hoteli. To je naša zásada! Nie všetci súkromní majitelia venujú takúto starostlivosť svojim obytným autám a vozidlám.
  5. Všetky naše karavany sú plne poistené proti poruchám a nehodám, takže pri prípadnej poruche nešetríme na opravách. V rámci poistenia kompletne vymeníme pokazený diel za nový! Súkromní majitelia, u ktorých sa poruchám a nehodám tiež nedá vyhnúť (je to stroj a ten sa môže pokaziť), často ušetria a opravia ho menej kvalitne tým, že poškodenú jednotku jednoducho zrenovujú. Na rozdiel od nás – My – kompletne vymeníme diel, potrebujeme 300 % dôveru v spoľahlivosť vozidla!
  6. Známy je vážny estetický problém: malé nepríjemné škrabance na bočných stenách a bočných oknách karavanov. Tento problém riešime radikálne: naše karavany ÚPLNE chránime Laminovanou fóliou – na ochranu pred poškriabaním. Keď si zákazník kúpi obytný automobil z našej požičovne, túto fóliu jednoducho odstránime a dva roky starý obytný automobil má úplne nové, továrenské bočné steny a bočné okná. Nenájdete na ňom ani jeden malý škrabanec! Zaujímavosť: Niektorí zákazníci nás žiadajú, aby sme im túto fóliu s našimi logami a zábavnými potlačami ponechali.
  7. Obytné automobily v našej autopožičovni „pracujú“ maximálne 2 sezóny. Keď dostaneme karavan z výroby, postaráme sa o to, ako ho budeme predávať, skôr ako ho začneme prenajímať. Aby bol karavan v perfektnom stave, okrem bočných stien a okien chránime všetky sedadlá a kreslá odnímateľnými látkovými poťahmi, stôl a ostatné pracovné plochy pokrývame laminovanou fóliou. Pre maximálnu ochranu používame aj lokálne koberce na podlahu. Všetky lôžka (matrace) sú potiahnuté nepremokavými chráničmi proti prípadnému znečisteniu.
  8. Poskytujeme aj servis a opravy osobných motorových vozidiel našich zákazníkov. A to ako externých zákazníkov, tak aj tých, ktorí si u nás už predtým kúpili obytný automobil. A často vidíme obrovský rozdiel medzi technickým a estetickým stavom obytných vozidiel súkromných majiteľov a našich obytných vozidiel, ktoré MUSIA byť vždy v perfektnom stave.

Tento článok je dlhý, ale dúfame, že sa nam podarilo vysvetliť hlavné body.

Záver: „Predchádzajúcu prácu v autopožičovni“ by som považoval skôr za výhodu obytného auta ako za nevýhodu. “ Doterajšia minulosť obytného vozidla v autopožičovni“ znamená: bolo oň dobre postarané a bolo udržiavané v plnom technickom stave.

Ak vezmeme do úvahy spravidla nízky počet najazdených kilometrov za 2 sezóny prenájmu (cca 20 tis. km za sezónu, čo je pri základnom podvozku Fiat absolútne NILOVÝ počet najazdených kilometrov), máte vlastne nový, práve zabehnutý obytný automobil s plnou výbavou, u ktorého sú už vylúčené výrobné chyby, ale za oveľa výhodnejšiu cenu.

V každom prípade je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

Pozývame Vás, aby ste sa osobne stretli pri našich obytných automobiloch, prezreli si ich, absolvovali skúšobnú jazdu a potom si urobili vlastné závery na základe faktov, nie na základe obáv a predsudkov.

S úctou,
Flying Dog s.r.o.

Predchádzajúci článok
Cestovanie s psom v karavane. Flying Dog – Dog Friendly.
Nasledujúci článok
Kúpa obytného auta – nové alebo použité?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.