RAKUSKO: Neskutočná krajina

RAKÚSKOM V AUTOKARAVANE

Každý na cestách občas zatúži po chvíľach skutočného dovolenkového oddychu. Dôsledné spoznávanie cudzích krajín vás však často povodí po tých najodľahlejších a najspletitejších cestičkách, o ktorých sa v žiadnom bedekri nedočítate. Ak sa vydáte na cesty autokaravanom, je to ako cestovať a zároveň byť v hoteli. Oddýchnete si priamo na cestách – a to so všetkým komfortom, na ktorý ste zvyknutý z pohodlia domova. Všetky svoje batožiny máte neustále pri sebe a máte maximálnu kontrolu nad svojim časom a prioritami.

Ak si zvolíte za svoju destináciu Rakúsko, ktoré má vynikajúce podmienky na cestovanie v ktorejkoľvek ročnej dobe a disponuje špičkovými cestami, budete mať možnosť spoznať neuveriteľne prívetivú krajinu, ktorú si od srdca zamilujete. Je to krajina s veľkým dôrazom na ekológiu, preto vás očarí svoju úchvatnou čistotou, zasneženými vrcholkami Álp, ľadovcami, horskými plesami, ale tiež starobylými mestami s hodnotnými architektonickými a kultúrnymi pamiatkami.

Niet pochýb o tom, že sa žiadna z návštev Rakúska nemôže zaobísť bez prehliadky jeho hlavného mesta. Viedeň sa neodmysliteľne spája s viedenským valčíkom, kávou a vynikajúcou štrúdľou, ktorú si môžete vychutnať v tých najzelenších uliciach obklopení mimoriadne šarmantnou architektúrou. Toto všetko môžete okúsiť na vlastnej koži! Viedeň je mesto imperiálneho luxusu, stojí tu aj národný symbol Rakúska – Katedrála Sv. Štefana na ústrednom námestí v historickom centre, ako aj množstvo múzeí či svetoznáma Viedenská opera. Je to mesto, v ktorom žilo a nachádzalo svoju inšpiráciu množstvo legendárnych skladateľov – Mozart, Strauss, Schubert aj Brahms.

Nechajte sa prekvapiť aj miestnou jedinečnou kuchyňou. Je to jediná gastronómia, ktorá nesie meno po meste – Viedenská. Elegantné kaviarničky s domáckou útulnosťou a gracióznym šarmom taktiež patria k esencii rakúskeho životného štýlu.

Ak sa vyberiete na výlet po čarokrásnom Rakúsku, môžete získať oboje – splynúť s úchvatnou prírodou ďaleko od ruchu veľkomiest, alebo sa ponoriť do tajov histórie pri návšteve starodávnych zámkov, múzeí a ďalších pamätihodností. V každom prípade vo vás dovolenka v Rakúsku zanechá tie najlepšie dojmy a nezabudnuteľné pocity. Klasická hudba, ktorá sa tu zrodila, sa tak možno stane aj hudbou vašej duše!