5 dôvodov, prečo karavany učarovali mladej generácii

Caravan

Rodina, ktorá jazdí karavanom na plný úväzok? Desať rokov dozadu by to nepochybne boli starší manželia, ktorí si takto spestrujú dôchodok. Pomery sa však zmenili. K dôchodcom sa pridali rodiny s deťmi, dobrodruhovia v strednom veku aj nezávislí dvadsiatnici, ktorým sa nechce usadiť. Ako je možné, že sa tento životný štýl dostal do hľadáčika takého širokého spoločenského spektra?

 Dôvodov je, samozrejme, viac. Niektoré sú celkom prozaické – rastúce ceny nehnuteľností, rozmach digitálneho nomádstva, ktoré ľuďom umožňuje zarábať cez internet. Život na cestách má však aj mnoho iných lákadiel. Keď vás raz chytia za srdce, už vás len tak nepustia. Tu je niekoľko z nich:

1. Zabudnite na nudu!

Kto by nesníval o tom, že zruší hypotéku, dá výpoveď a vyrazí na bezstarostnú cestu? V karavane na každodennú rutinu zabudnete. cup

Ste tu len vy a nekonečná cesta. No aj keď sa od mnohých starostí oprostíte, iné zase pribudnú. Reč je najmä o poruchách a údržbe samotného karavanu. Vyriešiť to lacno a rýchlo v neznámom prostredí, to je fuška. Rovnako, ako hľadanie lekárov, alebo vybavovanie rôznych formalít. Nenechajte sa však odradiť. Keď všetko úspešne zvládnete, bude vás zaslúžená sloboda tešiť ešte viac!

2. Nízky rozpočet? Žiaden problém!

Ak si odmyslíte samotnú kúpu či prenájom karavanu, ide o veľmi lacný spôsob cestovania. Neplatíte hotely, letenky, taxíky, navaríte si priamo v karavane. Je to skvelý spôsob, ako spoznávať svet naplno s obmedzenými financiami. Na druhej strane je tu však stále dosť rizík, na ktoré by ste nejakú tú „železnú rezervu“ predsa len mať mali. Kempingy, palivo a údržba karavanu ju skôr či neskôr zhltnú.

3. Zarábať sa dá aj na cestách!

office

Je naozaj nutné, aby ste v práci sedeli osem hodín denne? Vedeli by ste sa uplatniť na digitálnom trhu s talentmi? Nevadí vámpredstava, že si občas z pláže odbehnete k počítaču? Ak si dokážete zarobiť na cestách, môžete si z cestovania v karavane urobiť životný štýl na plný úväzok. Pripravte sa však na to, že to bude chcieť veľa sebadisciplíny – aj kus skromnosti.

4. Zmeníte pohľad na život!

Nasťahovať sa z bytu či domu do niekoľkých metrov štvorcových je skvelý spôsob, ako prehodnotiť svoje zmýšľanie. Odpútate sa od materiálnych vecí, ktoré vymeníte za zážitky. Zistíte, ako málo toho potrebujete a vymaníte sa z bludného kruhu konzumu. Nech už v živote napokon zakotvíte kdekoľvek, táto skúsenosť bude pre vás mimoriadne cenná.

5. Vychovávať deti na cestách sa DÁ!family

Stále viac rodičov sa rozhoduje vzdelávať svoje deti doma – pri dodržaní určitých pravidiel je to, napokon, aj celkom legálne. Život na cestách im v tom môže už len pomôcť. Dejepis? Povedzte si o dejinách Ríma priamo v koloseu! Prírodopis? Zoznámte sa s faunou a flórou v najkrajších parkoch Európy! Život na cestách dá deťom skúsenosti, ktoré by v klasickej škole nikdy nezískali.

To najdôležitejšie na záver –je to veľká zábava!

Na cestách môžete počas jediného života prežiť životov tisíc. Dnes si polihujete na talianskej pláži, zajtra sa môžete kochať švajčiarskymi Alpami. Spoznáte mnoho spriaznených cestovateľských duší – ale najmä utužíte vzťah s tým, kto sa na cesty vydá s vami. Nie, život v karavane nie je vždy jednoduchý. Ale aj to patrí k tomuto úžasnému dobrodružstvu, ktoré váš život neuveriteľne obohatí.

Či máte 27, alebo 72, cesta volá aj vaše meno – a vy by ste mali odpovedať!

Predchádzajúci článok
MEDOVÉ TÝŽDNE V KARAVANE
Nasledujúci článok
FLYING DOG je exkluzívnym predajcom značky LMC

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Fill out this field
Fill out this field
Prosím uveďte správnu/funkčnú e-mailovú adresu.